Wstecz

FAQ

Jak działa trwała depilacja?

W trakcie zabiegów depilacji laserowej i fotoepilacji dochodzi do tzw. selektywnej fototermolizy. Polega ona na przekształceniu energii świetlnej urządzenia w energię cieplną, która niszczy komórki macierzyste mieszka włosowego odpowiedzialne za cykliczny wzrost włosa.

Jakie efekty osiągnę po zabiegu depilacji laserowej i fotoepilacji IPL?

Tylko pełna seria zabiegów, z zachowaniem odpowiednich między nimi odstępów, zagwarantuje nam sukces i pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty. Po zakończeniu serii zabiegów osiągamy efekt trwałej redukcji owłosienia. Oznacza to, że z ciała usuwane jest zazwyczaj do 90% włosów. Pozostałe włoski z pewnością będą cieńsze, a ich odrost będzie znacznie spowolniony. Usuwamy je podczas zalecanych przez nas zabiegów przypominających, na które warto zgłaszać się raz do roku. Trwała epilacja poprawi również jakość Twojej skóry. Zniknie problem podrażnień po goleniu, wrastania włosów oraz zapalenia mieszków. Ze względu na dużą ilość czynników niemożliwe jest z góry określenie końcowych efektów po określonej ilości zabiegów. Nie wierzysz? Zapytaj o pisemną gwarancję w nieuczciwym gabinecie, który słownie gwarantuje 100% skuteczność.

Ile zabiegów w serii muszę wykonać?

By osiągnąć oczekiwane rezultaty należy poddać się serii zabiegów w odpowiednich, ustalonych przez kosmetologa odstępach. Początkowo są to zazwyczaj 4 tygodniowe przerwy, które sukcesywnie wydłużane są do 6, a później 8 tygodni. Konieczna liczba zabiegów w serii jest jednak bardzo indywidualną kwestią i zależy od wielu czynników. Są to m.in. kolor, grubość i gęstość owłosienia oraz fototyp skóry, a także profil hormonalny oraz płeć i wiek. Ze względu na dużą ilość czynników niemożliwe jest z góry określenie konkretnej ilość zabiegów w serii.

Czy depilacja laserowa będzie dla mnie skuteczna, jeżeli moje włoski nie są czarne?

To prawda, że najlepsze rezultaty osiąga się u osób mających ciemne owłosienie i jasną skórę. Nie oznacza to jednak, że osoby o ciemniejszej karnacji, czy jaśniejszych włosach nie osiągną żadnych efektów. W takich przypadkach należy jedynie uzbroić się w cierpliwość, gdyż seria zabiegów może być dłuższa.

Czy mogę poddać się zabiegom trwałej depilacji latem?

Wszystko zależy od Twojego podejścia, kalendarza wakacyjnego, stylu życia oraz od obszaru, który chcesz poddać zabiegowi. Pamiętaj, że zabiegu nie wykonuje się na opalonej skórze. Po wizycie należy również unikać ekspozycji danej partii ciała na słońce przez minimum 2 tygodnie. Wobec tego, latem należy bezwzględnie używać fotoprotekcji po poddaniu zabiegom okolic twarzy. W przypadku nóg, czy przedramion do zabiegów trzeba podejść z rozwagą. Jeżeli nie planujesz wakacji lub intensywnego opalania, a w ciagu dnia i tak zasłaniasz te partie- zabiegi można wykonać latem. Nie ma także przeciwskazań do przeprowadzenia zabiegów na okolicach bikini lub pachach, gdyż są to obszary ciała, których z reguły nie opalamy.

Czy mogę przyjść na zabieg trwałej depilacji / depilacji woskiem podczas miesiączki?

Nie istnieją żadne medyczne, czy techniczne przeciwwskazania do wykonania zabiegu w trakcie menstruacji. Należy jednak pamiętać, że epilacja może okazać się dużo mniej komfortowa niż w pozostałe dni cyklu. Decyzja ta zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Z naszego doświadczenia wynika, że powinnaś przełożyć wizytę, gdy Twoje ciało jest bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne, odczuwasz większy ból w czasie trwania miesiączki, a krwawienie jest obfite. Jeżeli jesteś natomiast osobą znoszącą czas menstruacji bezproblemowo, nie ma potrzeby przekładania terminu wizyty. Jednak przy epilacji/depilacji okolic intymnych zabieg warto przełożyć.

Podczas trwania serii zabiegów trwałej epilacji zaszłam w ciąże. Czy mogę kontynuować zabiegi?

Ciąża kwalifikowana jest jako przeciwskazanie do zabiegów trwałej epilacji, gdyż nie ma żadnych informacji dotyczących jej wpływu na zdrowie dziecka oraz kobiety ciężarnej. Wówczas należy przerwać serię zabiegów i zgłosić się na jej kontynuację po okresie karmienia piersią.

Czy mogę wykonać zabieg trwałej depilacji podczas karmienia piersią?

Wykonywanie zabiegów w okresie laktacji i karmienia piersią jest niewskazane. Nasz organizm ma w owym czasie zmienioną gospodarkę hormonalną, co może powodować zwiększoną wrażliwość skóry na działanie lasera i skutkować dużymi podrażnieniami oraz pozostawieniem na skórze przebarwień.

Czy depilację woskiem można wykonywać podczas ciąży?

Depilacja woskiem jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że ciąża nie jest zagrożona. Dobrze, jeżeli wcześniej korzystałaś z tego rodzaju zabiegu. Będziesz wiedziała, czego możesz się spodziewać. Warto pamiętać jednak, że zmiany hormonalne w naszym ciele mogą wiązać się z nadwrażliwością skóry oraz zmniejszoną odpornością na bodźce bólowe. Jeżeli po raz pierwszy decydujesz się depilację woskiem właśnie podczas ciąży, to warto jest wykonać próbę na małym odcinku skóry. Sprawdzimy wówczas jej reakcję, co pozwoli uniknąć niepotrzebnych podrażnień.

Czy depilacja laserowa boli?

W dzisiejszych czasach, dzięki nowoczesnym urządzeniom i zaawansowanym systemom chłodzenia, trwała epilacja jest bardzo mało bolesna. Wielu klientów mówi, że jest ona wręcz bezbolesna. Opisywane podczas zabiegu uczucie to intensywne ciepło oraz delikatne mrowienie w miejscu działania impulsu. Jeżeli jednak Twój próg bólowy jest niski i obawiasz się dużego dyskomfortu podczas zabiegu, to zapraszamy Cię na bezpłatną próbę połączoną z konsultacją. Podczas takiej wizyty porozmawiasz z naszym ekspertem, który odpowie na wszystkie Twoje pytania i opisze procedurę krok po kroku. Następnie po przeprowadzeniu wywiadu, wykonana zostanie próba na małym odcinku obszaru zabiegowego. Zazwyczaj jest to przyłożenie głowicy w jedno miejsce na skórze i wyemitowanie impulsu. Dzięki temu, będziesz zaznajomiony z uczuciem, jakie będzie Ci towarzyszyć podczas zabiegów w serii i zobaczysz, jak reaguje Twoja skóra.

Czy mogę wykonać zabieg trwałej epilacji w miejscu, w którym mam tatuaż?

Niestety nie. Tatuaż jest miejscowym przeciwskazaniem do wykonania zabiegów laserowych i fotoepilacji. Wynika to z zawartości w skórze barwnego tuszu. Barwnik ten, podobnie jak melanina we włosie, intensywnie pochłaniałby energię promieniowania urządzenia. Groziłoby to w najlepszym przypadku wybiciem tuszu ze skóry i usunięciem tatuażu, a najprawdopodobniej poparzeniem. O trwałej epilacji warto więc pomyśleć przed wykonaniem tatuażu. Na pewno będzie wyglądał dużo bardziej estetycznie na gładkiej, nieporośniętej włosami skórze. Alternatywą może być również depilacja woskiem.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Po konsultacji z naszym ekspertem i szczegółowym wywiadzie oraz wypełnieniu karty zabiegowej przystępuje się do procedury wykonania zabiegu. Jeśli depilacja dotyczy bikini, bezpośrednio przed zabiegiem będziesz mieć chwilę dla siebie, podczas której możesz się odświeżyć i przebrać w bieliznę jednorazową, którą dla Ciebie przygotujemy. Każda inna partia ciała jest przemywana przez specjalistę w celu usunięcia zanieczyszczeń, pozostałości po dezodorancie, czy balsamie. Jeżeli na obszarze zabiegowym znajdują się pieprzyki i znamiona, to zostaną one zasłonięte np. poprzez zamalowanie białą kredką. Następnie na osuszoną skórę aplikowany jest przeźroczysty żel do USG, który całkowicie przepuszcza energię promieniowania, zwiększając jednocześnie komfort zabiegu i chroniąc skórę przed podrażnieniem. Specjalista ustawi odpowiednie dla Twojego fototypu skóry oraz koloru i grubości włosów parametry. Z chwilą dotknięcia do skóry głowicy odczuwalny będzie chłód. W trakcie trwania serii impulsów można wyczuwać „drobne ukłucia” oraz ciepło. Po opracowaniu danego obszaru zdejmowany jest z niego żel, a skóra chłodzona jest zwilżonym kompresem. Na koniec procedury na skórę nakładany jest preparat niwelujący podrażnienia.

Czym różnią się epilacja i depilacja?

Depilacja oznacza zabieg usuwania owłosienia. Odnosi się zwykle do metod tymczasowych takich jak wosk, ale również golenia maszynką jednorazową, czy depilatorem elektrycznym. Terminem epilacja określane są metody trwałego usuwania owłosienia. Zwyczajowo przyjmuję się jednak, że określeń tych używa się naprzemiennie, gdyż depilacja jest nazwą dużo bardziej powszechną i częściej używaną przez klientów.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej i fotoepilacji?

O przygotowaniach należy myśleć już 3 tygodnie przed zabiegiem. Należy do nich zaprzestanie stosowania innych niż golenie maszynką form depilacji (wosku, pęsety, kremu, depilatora). Nie należy również opalać skóry i stosować samoopalacza. Zabronione jest także spożywanie/stosowanie substancji fototoksycznych oraz fotouczulających, do których należy wiele ziół, leków i kosmetyków z retinolem. Bardzo ważne jest również ogolenie obszaru zabiegowego maszynką jednorazową dzień przed zabiegiem! Jest to niezbędny krok, by zabieg był skuteczny. Światło urządzenia powinno dotrzeć do cebulek włosów. To tam podgrzewa ono bowiem pigment (melaninę) i uszkadza mieszek włosowy. Gdy nie zgolisz włosków, podczas zabiegu niszczona będzie część włosa znajdująca się nad powierzchnią skóry. Pojawi się wówczas nieprzyjemny zapach spalenizny, a zabieg nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Jak przygotować się do depilacji woskiem?

Kilka dni przed zabiegiem unikaj intensywnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne i nie eksperymentuj z kosmetykami, by uniknąć ewentualnej alergii oraz podrażnień. Dzień przed zabiegiem możesz wykonać w domu peeling. Złuszczy on martwy naskórek i uniesie włoski, co ułatwi depilację i zapobiegnie ich wrastaniu. Pomocne będzie również nawilżenie skóry balsamem- uchroni to przed nadmiernym wysuszeniem i podrażnieniem. Pamiętaj jednak, by nie nakładać tłustych kremów i balsamów w dniu zabiegu, gdyż mogą one utrudnić przyleganie wosku do skóry.

Jakie środki ostrożności zachować po zabiegach trwałej epilacji oraz depilacji?

Jeśli chodzi o trwałą epilację, to co najmniej przez dwa tygodnie należy unikać opalania obszaru, na którym był wykonany zabieg. Wskazane jest również używanie kremu z filtrem ochronnym SPF 30. Po depilacji woskiem ograniczamy ekspozycję słoneczną przez 24h lub do momentu, kiedy zejdzie ze skóry ewentualne podrażnienie. Bezpośrednio po wspomnianych zabiegach należy wystrzegać się również sauny, publicznych basenów oraz solariów.

Ile trwa zabieg depilacji laserowej/ fotoepilacji?

Czas trwania zabiegu jest uzależniony od wielkości obszaru, który poddajemy depilacji. Przykładowo, depilacja wąsika trwa około 15 minut, obszaru bikini około 30 minut, a całych nóg od 45 do 60 minut. Pamiętajcie, że na czas trwania zabiegu składają się również takie czynności jak oczyszczenie skóry, aplikacja żelu do USG, czy schładzanie skóry kompresem. Należy wziąć także pod uwagę, iż pierwszy zabieg zawsze będzie trwał trochę dłużej, gdyż podczas tej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad.

Czy mogę przyjść na zabieg depilacji z opryszczką?

Opryszczka jest tymczasowym przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Nawet jeżeli nie dotyczy obszaru, na którym miał być wykonany zabieg. Aktywacja wirusa opryszczki świadczy o dużym osłabieniu organizmu. Istnieje również ryzyko rozsiania zmian na zdrowej skórze.

Mam metalowy implant w ciele. Czy to oznacza, że nie mogę korzystać z zabiegów trwałej depilacji?

Metalowe implanty są przeciwskazaniem względnym i miejscowym.

Oznacza to, że jeśli implant znajduje się w obszarze innym, niż ten, który chcemy poddać zabiegowi, to nie będzie on wpływał negatywnie na jego przebieg.

Natomiast, gdy implant znajduje się w obszarze zabiegowym należy rozważyć rodzaj urządzenia jakim będzie wykonywany zabieg. Musimy pamiętać, że pod wpływem ciepła metal może nagrzewać się intensywniej niż otaczająca go tkanka. W tym przypadku nie wykonamy fotoepilacji urządzeniem IPL. Możemy jednak poddać się depilacji z użyciem lasera diodowego. Implant nie wyklucza tu przeprowadzenia zabiegu. Dla zwiększenia komfortu klienta (np. jeśli chodzi o aparat ortodontyczny, lub koronkę zęba) specjalista może zabezpieczyć obszar drewnianą szpatułką laryngologiczną.

Dlatego zabieg depilacji laserowej trzeba powtarzać?

Ponieważ zabiegi te usuwają skutecznie jedynie włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu (w fazie anagenu). Podczas dwóch kolejnych faz depilacja nie przyniesie pożądanego efektu, gdyż nie wpłynie na tworzące go komórki. Fazy wzrostu włosa odgrywają kluczową rolę przy zabiegu epilacji laserowej. To od nich uzależniona jest ilość zabiegów w serii oraz częstotliwość, z jaką musimy je wykonywać. Tylko pełna seria zabiegów, z zachowaniem odpowiednich między nimi odstępów, zagwarantuje nam sukces i pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Co ile należy powtarzać zabieg depilacji laserowej?

Odstępy między zabiegami w serii ustala kosmetolog. Zazwyczaj przy pierwszych 3 zabiegach są to przerwy 4- tygodniowe. Później są one wydłużane do 6 lub nawet 8 tygodni. W trakcie odstępów zabiegowych, część włosów będących w fazie „uśpienia” przy poprzednim zabiegu wejdzie w fazę wzrostu aktywnego, dzięki czemu podczas następnej wizyty zostaną skutecznie usunięte.

Czy włosy przed zabiegiem depilacji laserowej powinny być zapuszczone, tak jak przed depilacją woskiem?

Wręcz przeciwnie. Włosy należy ogolić dzień przed zabiegiem. Należy jednak pamiętać, by co najmniej 3 tygodnie przed pierwszym zabiegiem nie usuwać włosów za pomocą pęsety, wosku, kremu do depilacji, czy depilatora elektrycznego. Przed zabiegiem oraz w trakcie trwania serii należy całkowicie przestawić się na golenie maszynką jednorazową.

Jak wygląda skóra po zabiegu epilacji laserowej?

Bardzo często skóra wygląda dokładnie tak, jak przed zabiegiem. Nie widać na niej żadnych objawów. Czasem może jednak zdarzyć się delikatne zaczerwienienie obszaru zabiegowego lub niewielki obrzęk wokół mieszków włosowych. Symptomy te są jednak w zupełności normalne i nie powinniśmy się nimi martwić. Ustępują zazwyczaj samoistnie po upływie kilku godzin.

Dlaczego bezpośrednio po zabiegu trwałej depilacji na skórze nadal widoczne są włoski?

W trakcie zabiegów uszkadzane są komórki macierzyste mieszka włosowego. Włosy, które podczas zabiegu znajdowały się w fazie aktywnego wzrostu, zaczną obumierać i sukcesywnie przesuwać się ku powierzchni skóry, co może dawać złudzenie, jakby włos cały czas rósł. W rzeczywistości wypadną one samoistnie po około 2 tygodniach.

Czy mogę wykonać zabieg epilacji w miejscu na ciele, które jest wypełnione kwasem hialuronowym?

Nie jest to wskazane. Wiązka energii świetlnej urządzenia do depilacji przekształcana jest w energię cieplną. Intensywnie ciepło przyspieszyłoby rozkład kwasu hialuronowego w skórze. W rezultacie niwelujemy efekt wypełnienia, który miał utrzymywać się przez pół roku. Zabieg można wykonać po 6 miesiącach od wstrzyknięcia wypełniacza, gdyż ulegnie od naturalnej degradacji.

Po jakim czasie od zabiegu depilacji laserowej mogę ogolić odrastające włoski?

Przez 2 pierwsze tygodnie od zabiegu depilacji laserowej/ IPL można odnieść wrażenie, że nic się nie zadziało, włosów nie ubyło. W rzeczywistości przygotowują się one do procesu wypadania poprzez powolne wysuwanie się ze swoich mieszków włosowych. Średnio po 2 tygodniach rozpoczyna się jednak ich wypadanie i trwa do 4 tygodni po zabiegu. Włosy, których nie udało się usunąć (ponieważ były na innych etapach fazy wzrostu) zaczną powoli odrastać (jest to najlepsza pora na wykonanie następnego zabiegu z serii) i po tym czasie można je zgolić. Warto podkreślić, że pomiędzy zabiegami depilacji laserowej można golić zbędne owłosienie maszynką. Nie używamy natomiast wosku, pasty cukrowej, pęsety, depilatora – zależy nam aby cebulki włosów były nienaruszone.

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość. Polityka prywatności

Zadzwoń